مزایای استفاده از دستگیره هوشمند

مزایای استفاده از دستگیره هوشمند

مزایای استفاده از دستگیره هوشمند،(benefits of smart lock)

همانگونه که استفاده کنندگان از دستگیره های هوشمند می دانند، استفاده از تکنولوژی هومشند سازی و دستگیره های هوشمند قابل مقایسه با استفاده از قفل های مکانیکی و سنتی نیست که بطور خلاصه به صورت تیتر وار به چند نمونه اشاره می نماییم.

1-استفاده از رمز ، کارت و اثر انگشت بجای کلید

2- عدم نگهداری ، حمل و استفاده از کلید و کلیدهای گوناگون که مشکلات زیادی را همواره بوجود می آورد.

3- بازکردن قفل از راه دور در برخی از مدلها

4- استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره در باز کردن قفل ها

5-امنیت بسیار بالا نسبت به قفل های سنتی و مکانیکی

6- هزینه های نگهداری بسیار پایین

7- عدم نیاز به تعویض مغزی قفل برای جابجایی افراد و یا گم شدن کلید، فقط کافی است دسترسی ها حذف و یا اضافه گردد.

8- امکان ضبط تصاویر افرادی که زنگ زده اند و مراجعه داشته اند.

9- امکان مشاهده تصویری پشت درب بجای چشمی

10- سیستم ضد سرقت و امکان استفاده به هوشمند سازی یکپارچه در برخی از مدلها

benefits of smart lock

مزایای استفاده از دستگیره هوشمند

سیستم‌های الکترونیکی

سیستم‌های الکترونیکی که علاوه بر روش سنتی، به صورت‌های مختلفی نظیر استفاده از رمز، کارت، اثر انگشت، اپلیکیشن تلفن همراه و ریموت کنترل، قادر به باز و بسته کردن انواع درب هستند، قفل هوشمند نام دارند.

این که قفل هوشمند چیست را به طور مفصل در مقاله دیگری توضیح داده‌ایم و به آن پرداخته‌ایم اما به طور کلی می‌توان گفت که مهم‌ترین کاربرد این محصول، ایجاد امنیت و ایمنی با درجه بالا در منزل، ویلا یا محیط کار است.

مزایای استفاده از دستگیره هوشمند از ویژگی‌های همه دستگاه‌‌هایی که توسط آدمی تولید می‌شوند، این است که در کنار مزایای استفاده از آن‌ها، حتماً معایبی را نیز دارا هستند. در ادامه به بررسی مزایا و معایب بهترین قفل هوشمند خواهیم پرداخت.

اما اگر قفل و دستگیره مورد نظر هوشمند باشد ، راه های مختلفی برای بازکردن درب وجود خواهد داشت ، بازکردن به وسیله اثر انگشت، بازکردن قفل بوسیله رمز و پسورد، بازکردن قفل بوسیله اپلیکیشن و …

و یا هنگامی که در موقع رسیدن به منزل دستان شما پر از وسیله است بهترین راهکار استفاده از دستگیره های هوشمند می باشد.

با توجه به رشد تکنولوژی در سنوات گذشته و افزایش سطح رفاه اجتماعی ، هوشمند سازی منازل روزبروز در حال گسترش بوده و به شدت مورد توجه قرار گرفته است.

استفاده از هوش مصنوعی در تکنولوژی و تغییرات روز افزون بر روی قفل ها، تحولی نوین در زندگی بوجود آورده است.

استفاده از دستگیره های هوشمند و تکنولوژی سهولت بازکردن قفل و با توجه به اطمینان بالاتر از استفاده از دستگیره های هوشمند نسبت به قفل های قدیمی است.

دستگیره های هوشمند با تکنولوژی بالا و تنوع گوناگون تولید می گردد و دارای قیمت های مختلفی می باشند.

تنوع این قفل ها در ابعاد و اندازه و رنگ بسیار متنوع بوده و مناسب هر نوع ذوق و سلیقه ای می باشد.

 

ویژگی‌های امنیتی دستگیره دیجیتال

کارایی و ویژگی اصلی هر قفلی این است که امنیت ورود و خروج از اماکن و منازل را فراهم آورد.

که این مورد می تواند مهمترین دلیل در هنگام انتخاب دستگیره هوشمند باشد. اساسی ترین و مهمترین پارامتر امنیتی این نوع دستگیره های هوشمند، دسترسی با امنیت بالا می‌باشد که میتوان با استفاده از آن فقط برای گروه خاصی از افراد مجاز  مجوز ورود به محل مورد نظر را تعریف نمود.

این موضوع برای اماکن با درجه امنیتی بالا در ادارات دولتی، ساختمان های امنیتی، اتاق های سرور، مراکز نگهداری اسناد و مدارک و … بسیار حائز اهمیت و ضروری می باشد.

آلیاژهای مقاوم به کار رفته در بدنه دستگیره دیجیتال باعث شده تا مقاومت بسیاری در برابر ضربه زدن و شکسته شدن از خود نشان دهد.

آلارم‌های هشدار قفل نیز صاحبان کسب و کار را برای مقابله با هرگونه تهدیدات امنیتی آگاه می‌سازد. اما شاید جالب‌ترین ویژگی امنیتی دستگیره هوشمند‌، کنترل از راه دور آن توسط تلفن همراه می‌باشد که صاحبان کسب و کارهای بزرگ را بدون نیاز به حضور در محل کار، از وضعیت ورود و خروج افراد مختلف آگاه می‌سازد.

 

مدیر سایت
ارسال دیدگاه